CS Universitatea II Craiova merge mai departe în Cupa României

Dintre cele 3 echipe doljene angrenate în primul tur al Cupei României doar CS Universitatea II Craiova a reușit calificarea în faza următoare a competiției.

Satelitul echipei din Liga I a învins la limită, scor 2-1, formația ACS Municipal Craiova într-um meci jucat în această după amiază pe stadionul Extensiv.

Golurle echipei secunde a celor de la CS Universitatea Craiova au fost reușite de Jurj și Marcu în repriza secundă după ce Scarlat deschisese scorul pentru Municipal în prima parte.

CS Universitatea II: L. Popescu – Marcu, Constantinescu (46 Ghincea), C. Ion, Gîrbiță – Armășelu (46 Căpățână), Georgescu – Manea, R. Petre (46 Ș. Stancu), Dinu – Jurj. Rezerve: Nica, Ghincea, Enache, Bogdan, V. Constantin, Stancu, Căpățână. Antrenor: Nae Ungureanu

Viitorul Municipal: C. Chiriță – Nuță, M. Chiriță, Tănase, Țucă – Istudor (74 Badea), Ologu, Sgubin (58 Ștomlega), C. Scarlat – L. Scarlat, Stoichițoiu. Reverve: C. Popescu – Ștomlega, Badea, Buzatu. Antrenor: Paul Răducanu

Au arbitrat: Alina Peșu – Romeo Popa, Răzvan Tudor

Într-un alt meci jucat în primul tur al Cupei României, CS Podari a fost învinsă cu scorul de 3-2, la Severin, de Pandurii Cerneți.

Cerneti:Dragan-M.Badea, Gh.Pele, Bejenaru, Lapadat-Matasareanu, Dodoaca, Stanciu, A.Tudor-Carcioran, L.Zamfir. Au mai intrat: Petcu, Faget, Raceanu si Petcu.

CS Podari: Mecea-Ciocioana, Chircan, Saceanu, Radut-Dragomir, D.Stancu-Surugiu, Preda, Raicea-I.Serban.

Goluri: L.Zamfir 6, 12, Bejenaru 26 / Ciocioana 31, I.Serban 60.