Final de sezon cu succes pentru judoka din Bănie

La finalul săptămânii trecute s-au desfășurat ultimele competiții de Judo din sezonul primăvară – vară, unde sportivii legitimați la cluburile din Bănie au obținut din nou medalii.

Oana Andrei a câștigat medalia de argint la Campionatul Balcanic. Sportiva de la LPS Petrache Trișcu a concurat la U15, în limitele categoriei 48 kg.

Tot weekend-ul trecut, la Timișoara a avut loc Campionatul Național U 10 și U11, iar judoka de cluburile craiovene au obținut 4 medalii. La U10, trei sportivi de la CSM Craiova au obținut medalii. Lucian Ciciu (42 kg) şi Bianca Sarașniță (44 kg) au câștigat medalia de argint, iar Lucia Grama (22 kg) s-a clasat pe locul trei. Adriana Munteanu a completat colecția de medalii a craiovenilor. Sportiva legitimată la LPS a cucerit argintul la U11, în limitele categoriei 44 kg.