Liga 3: Eşecuri pentru doljeni

ASC Viitorul Municipal Craiova, CSO Filiaşi, dar şi CS Podari au fost învinse în runda a 22-a, podărenii urmând să piardă la ”masa verde” jocul cu Sporting Roşiori, dar şi pe celelalte disputate în acest retur. Municipalul, grupare antrenată de Victor Naicu a a pierdut la Işalniţa, scor 1-4(1-1) cu Vulturii Lugoj. Bănăţenii au decshis scorul, dar Istudor areluat la vinclu surprinzându-l în minutul 35 pe portarul advers. În repriza a doua gazdele au mai primit 3 goluri şi au suferit al 12-lea eşec în acest sezon. Victor Naicu a început meciul în formula:Surdu – Istudor, Chircan, M. Flori(69 Buşică), D. Mihai(17 Nuţă) – Al. Stoica, Stoichiţoiu(63 Ţucă), Borneci, L. Scarlat – Crăciun(45 M. Poenaru), C. Scarlat. Tot în seria a 4-a, CSO Filiaşi a suferit al cincelea eşec la rând, fiind învinsă la Braloştiţa, cu 0-1, de Nova Mamma Mia Becicherecu Mic. La echipa din Filiaşi au jucat: Lascu – Pais, Vulpe, Lupu, Neacşu – Creţu, Obeanu, Dumitraşcu, Cruşoveanu – Pârvuică, Bălă. Au mai intrat: Fruntelată, Răducanu,Crângoiu şi Duriţă.

12.ACSVM Craiova 20 3 5 12 19-35 14
13.Minerul Mehedinţi 21 2 2 17 6-45 8

Seria a 3-a, etapa 22-a

Inter Clinceni – CN Dinicu Golescu Câmpulung 3-0
SCM Argeş Piteşti – Atletic Bradu 1-3
AFC Astra II – ACS Urban Titu 0-1
CS Ştefăneşti – Chindia Târgovişte 2-4
Sporting Roşiori – CS Podari 3-0
CS Podari s-a retras din campionat şi pierde meciurile returului la “masa verde”.