Liga 3: Podari şi Filiaşi au pierdut, victorie pentru Municipal

Două eşecuri şi o victorie au contabillizat cele trei echipe doljene din liga a treia. În seria a 3-a CS Podari, la care Rioşanu a fost eliminat în minutul 33, a fost învinsă, cu 0-5(0-2), în partida jucată la Chiajna cu echipa locală Concordia II. La podăreni au jucat: Mecea – Ciocârlă, Rioşanu, Dreşcă, Ciocioană – Dragomir, D. Stancu -Surugiu, Preda, Răduţ – Cl. Ştefan.După pauză au mai folosiţi Dina, Gîrloi, Vălu şi Mirescu. În seria a 4-a, CSO Filiaşi a pierdut cu 0-1(0-1) în faţa grupării Ştiinţa Turceni, iar ACS Viitorul Municipal Craiova s-a impus cu 3-0(0-0) în jocul cu FC Hunedoara. Golurile echipei din Işalniţa au fost marcate de Stoichiţoiu (8), Crăciun (37) şi Constatin Scarlat (68).