Mărșăluitoarele de la CSM Craiova, medaliate cu argint la Campionatul Național

Piteștiul a găzduit recent Campionatul Național la 20 km marș pentru seniori, tineret și juniori 1. Sportivele legitimate la Clubul Sportiv Municipal Craiova au câștigat o medalie de argint în clasamentul pe echipe. Echipa CSM Craiova a fost compusă din Liliana Manolache, Neli Arvatu și Ramona Ciora, care au ocupat locurile 4, 7, respectiv 9 la concursul din Pitești. Craiovencele au fost întrecute în ierarhie de CSU Reșița, care a deținut în echipă a doua clasată a competiției de seniori. Altfel, o medalie de bronz a fost obținută de către Liliana Manolache la categoria tineret, ea clasându-se aici, cu timpul de 1 oră, 51 de minute și 32 de secunde înregistrat în cursa de 20 de km, pe locul trei. Alina Bățila a concurat și ea pentru clubul craiovean la Pitești, dar a fost descalificată în timpul probei. Sportivele sunt pregătite de antrenoarele Gabriela Ustabacieff și Oprița Ilinca.