Tenis: Mihai Coman și Andreea Lila, triumfători în Zăvoi

Mihai Coman și Andreea Lila, doi tenismeni legitimați la CSM Craiova, au participat de curând la un turneu de categoria 1, la Râmnicu Vâlcea, reușind să câștige competiția din Zăvoi la categorii superioare de vârstă.

În vârstă de 10 ani, Mihai Coman, s-a impus în întrecerea juniorilor de 12 ani, după ce a trecut în finală de Robert Gună, de la TC Stănică Craiova, în două seturi, scor 6-3, 6-3. Andreea Lila (12 ani) s-a descurcat la fel de bine în turneul categoriei de 14 ani. Sportiva clubului din Bănie s-a impus pentru prima oară în carieră la această categorie de vârstă, trecând în finala competiției de la Râmnicu Vâlcea de Lavinia Tănasie (CS Kofe Craiova), scor 6-2, 6-2.