VIDEO / Gorjenii au răpus Astra lui Șumudică!

Formația Pandurii Târgu Jiu s-a întors cu toate punctele din deplasarea de la Giurgiu. Gorjenii pregătiți de Edi Iordănescu au trecut cu scorul de 2-1 de Astra Giurgiu, echipă care a evoluat în acest sezon al Europa League.

Hora a deschis scorul pentru gorjeni în minutul 26, Pandurii intrând în avantaj la pauză, după ce Mingote a parat lovitura de pedeapsă bătută de Boldin. Astra a reușit egalarea în startul reprizei secunde prin Alibec, dar oltenii au obținut toate punctele puse în joc grație penalty-ului transformat de același Ioan Hora.

În etapa următoare, echipa antrenată de Edi Iordănescu va întâlni pe teren propriu ASA Târgu Mureș, vineri, de la ora 21.

Astra Giurgiu – Pandurii Târgu Jiu 1-2
Au marcat: Alibec / Hora – dublă
Astra Giurgiu: Lung – Queiros, Geraldo, Găman, Junior Morais – Dandea – Enache (Lovin ’68), Boldrin, Ioniţă II (Ninos ’35), De Amorim – Alibec. Antrenor: Marius Şumudică.
Pandurii Târgu Jiu: Mingote – Şandru (Erico ’45), Filipetto, Vasco, Momcilovici – Mrzljak, Droppa – Răduţ (Munteanu ’81), Nistor, Ciucur (Nicoară ’62) – Hora. Antrenor: Edi Iordănescu.
Cartonaşe galbene: Morais ’34, Boldrin ’36, Geraldo ’90, Dandea ’90+2/ Hora ’32, Vasco ’36, Droppa ’84.
Arbitri: Adrian Comănescu – Ovidiu Artene, Aurel Oniţă – Dragoş Istrate.
Observatori: Eduard Dumitrescu, Marcel Vasile.

Sursa foto: panduriics.ro.